Anketiranje građana RH o mobilnosti (Nacionalni transportni model)

Poštovani,

u okviru projekta "Ažuriranje i dorada Nacionalnog prometnog modela (NPM) Republike Hrvatske", Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture u suradnji s tvrtkom Ernst & Young Savjetovanje d.o.o., provodi kratku anketu o prometnim navikama građana Republike Hrvatske. Svrha provođenja ankete je prikupljanje prometnih podataka o putovanjima građana RH koji će se iskoristiti za ažuriranje postojećeg NPM-a. Ažurirani prometni model koristit će se kao alat za izradu raznih prometnih projekata, studija i raznih simulacija i kao takav koristit će širem hrvatskom društvu i gospodarstvu.

Anketa se sastoji od seta kratkih pitanja kojima se nastoje prikupiti podaci o načinu putovanja stanovnika Republike Hrvatske.

Vaše nam je sudjelovanje bitno te Vas molimo da izdvojite samo pet minuta vremena i iskreno odgovorite na postavljena pitanja. Svojim odgovorima imate priliku doprinijeti postupku prikupljanja prometnih podataka i izravno biti uključeni u sami projekt, time i razvoj prometnog sektora u Republici Hrvatskoj.

Anketi možete pristupiti putem veze: bit.ly/SurveyNTM

Dopis

Objava edukacija - analiza tla

na . Objavljeno u Vijesti

Temeljem Zakona o poljoprivrednom zemljištu ( „Narodne Novine“ broj 28/18,115/18 i 98/19 ), fizičke i pravne osobe upisane u Upisnik poljoprivrednika dužne su provoditi ispitivanje plodnosti tla ( analizu tla ), na poljoprivrednom zemljištu upisanom u ARKOD sustav, te voditi evidenciju o primjeni gnojiva ( mineralnih i organskih ), poboljšivača tla i pesticida. Ministarstvo poljoprivrede, Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva, Služba za stručnu podršku – Područna jedinica Osijek, organizira tijekom veljače 2020. godine edukaciju o uzimanju uzoraka tla i analizama .. Općina Levanjska Varoš poziva sve poljoprivrednike na edukaciju, više u prilogu

Objava edukacija - analiza tla

Obavijest o odvozu glomaznog otpada

na . Objavljeno u Vijesti

U četvrtak, 30.siječnja 2020.godine u vremenu od 08.00-14.00 sati Univerzal d.o.o prikupljati će glomazni otpad s područja općine Levanjska Varoš. Kontejner će biti postavljen pokraj nogometnog igrališta u Levanjskoj Varoši.

Pokazna rezidba lješnjaka – LAG “Strossmayer”

na . Objavljeno u Događanja

Poštovani,

LAG ,,Strossmayer“ ovaj petak, 24. siječnja 2020. godine organizira pokaznu rezidbu lješnjaka i predavanje o ekološkom uzgoju lješnjaka. Pozivamo sve zainteresirane da dođu u 15:15 h u dvorište DVD-a Đakovo, Splitska 21 iz kojeg će se u 15:30 h krenuti prema pokaznom polju na OPG Mirjane Klepo, Ovčara 2 gdje će se održati pokazna rezidba lješnjaka. Svaki sudionik sam treba osigurati prijevoz. Sudionicima kojima odgovara kasniji polazak trebaju doći na adresu Ovčara 2, Ovčara te se obratiti na broj mobitela 091/593 87 56 za daljnje upute.

Nakon pokazne rezidbe, program se oko 17:15 h nastavlja u prostorijama DVD-a Đakovo, Splitska 21 sa predavanjem o ekološkom uzgoju lješnjaka. Za bilo kakve dodatne informacije obratite se na mobitel: 091/593 87 56, e-mail: lagstrossmayer01@gmail.com ili posjetite ured LAG-a ,,Strossmayer“ na adresi Splitska 21, Đakovo.

LAG ,,STROSSMAYER“ – PROGRAM POKAZNA REZIDBA LJEŠNJAKA

Petak, 24. siječanj 2020.

15:15 h Okupljanje u dvorištu DVD-a Đakovo (Splitska 21, Đakovo)

15:30 h Polazak na pokazno polje na Ovčari – OPG Mirjana Klepo (potreban vlastiti prijevoz)

Nakon pokazne rezidbe, povratak u DVD Đakovo te nastavak edukacije:

17:15 h Predavanje o ekološkom uzgoju lješnjaka

Сачак (Ламперия) http://www.emsien3.com/sachak от ЕМСИЕН-3