Obavijest o podnošenju Zahtjeva za isplatu novčane potpore za novorođeno dijete putem sustava e-novorođenče

Općina Levanjska Varoš potpisala je Sporazum s Ministarstvom pravosuđa i uprave i uključila se u sustav E - NOVOROĐENČE koji omogućava podnošenje zahtjeva za isplatu novčane potpore za svako novorođeno dijete u matičnom uredu ili putem sustava e-Građani.

Dakle, od 20. rujna 2021. godine, roditelji neće morati ići prvo u matični ured prijaviti rođenje djeteta pa u Općinu podnijeti zahtjev, nego će sve moći obaviti na jednom mjestu u matičnom uredu ili putem Interneta.

Pravo na novčanu potporu za novorođeno dijete može ostvariti jedan od roditelja/posvojitelja ili skrbnika koji ima hrvatsko državljanstvo i prebivalište na području Općine Levanjska Varoš pod uvjetom:

• da ima neprekidno prijavljeno prebivalište u Općini Levanjska Varoš najmanje šest (6) mjeseci neposredno prije rođenja djeteta i
  • da novorođeno dijete ima neposredno nakon rođenja prvo prijavljeno prebivalište na području Općine Levanjska Varoš.

Općina Levanjska Varoš je u okviru mjera pronatalitetne politike u svom proračunu osigurala novčani dar za svako novorođeno dijete s prebivalištem na području Općine, i to:

• za 1. i 2. dijete u visini od 2.000 kn,
  • za 3. dijete u visini od 5.000 kn,
  • za 4. i svako slijedeće novorođeno dijete u visini od 10.000 kn.

Javite nam se

Općina Levanjska Varoš

Glavna 70

31 416 Levanjska Varoš

Telefon/faks: 031/864-010

E-mail: opcina.levanjska.varos@gmail.com

Služba za informiranje

Trebate informacije? Ukoliko trebate informacije koje ne možete pronaći na stranicama, javite se službeniku za informiranje: Valentina Zaklanović na 031 / 864 - 010 ili na e-mail.

Služba za informiranje

Servisne informacije